Lajme

Dy afganë vd’esin pasi u kapën poshtë airoplanit që u nis për të fluturuar

Situatë e rëndë dhe kaotike po e përcjell Afganistanin tash e disa ditë pasi talibanët kanë marrë pushtetin dhe qytetarët af’ganë po evakuohen.

Një rast i rëndë ka ndodhur sot kur dy afganë kanë vd’ekur pasi të njëjtit janë kapur poshtë airoplanit që kishte nisur fluturimin.

Në një video të publikuar në Twitter shihet momenti kur një person bie nga airoplani nga qindra metra mbi tokë.