Lajme

Fëmiu tre vjeçar përfshihet nga flakët në shtëpinë e tij në Ferizaj

Një fëmijë tre vjeç është lënduar nga tymi dhe flaka, pasi zj’arri kaploi dhomën ku ai po qëndronte.

Fëmiu i lë’nduar është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Rasti ka ndodhur pasditen e së premtes, njofton policia, përcjell Klankosova.tv.

Policia po heton se si erdhi deri tek përhapja e zj’arrit.

“Ferizaj 25.12.2021 – 17:00. Është raportuar se pasi zj’arri ka kapluar një shtëpi aty brenda në një dhomë ishte një fëmijë tre vjeç i lënduar nga tymi dhe flaka. Fëmiu i lë’nduar është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor. Rasti nën hetime” thuhet në njoftimin e Policisë.