Lajme

Macja e myftiut Muamer Zukorliq vazhdon të qëndrojë te varri i pronarit të saj, edhe dy muaj pas vd’ekjes së tij

Historia e maces që ishte mbi varrin e tij për disa ditë pas vd’ekjes së myftiut Muamer Zukorliq është shpërndarë në mediat rajonale dhe jo vetëm.

Sipas medieve të huaja, bëhet fjalë për ish-kryetarin dhe kryemyftiun e Meshihatit të Bashkësisë Islame në Serbi i cili ndërroi jetë papritur në fillim të nëntorit.

Zukorliq ishte edhe politikan dhe përfaqësues i komunitetit boshnjak në sanxhak të shtetit të Serbisë.