Lajme

Me Elif Elmas, këta janë 10 shqiptarët që do të luajn në EURO20!

Sot fillon një nga kompeticionet më të dashura për tifozët e futbollit – ai i Kampionatit Europian ‘EURO20’.

Dy Kombëtaret shqiptare të futbollit, Kosova dhe Shqipëria dështuan të kualifikoheshin edhe pse ‘Dardanët’ ishin afër, shkruan IndeksOnline

Megjithatë, shqiptarët nuk do të mungojnë as në këtë kampionat. Madje një numër i madh do të marrin pjesë edhe pse jo me vendlindjet e tyre.

Te Kombëtarja e Maqedonisë do të luajnë shtatë shqiptarë, në mesin e tyre edhe Elif Elmas – që shpesh ka ditur ta mohoj kombësinë shqiptare, megjithatë historia e tij familjare tregon shumë.