Lajme

Varrosen nënë e bijë nga Gjakova që humbën jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Nënë e bijë nga komuna e Gjakovës që humbën jetën në aksidentin tr’agjik në Kroaci po varr’osen sot në vendin e tyre të lindjes.

45-vjeçarja, Valentina Binakaj dhe e bija 18-vjeçare, Erlinda Binakaj, fatkeqsisht nuk arritën t’i mbijetojnë tra’gjedisë të dielën në mëngjes në Slavonski Brod të Kroacisë.

Mes dhimbjes e lotëve para pak çastesh atyre iu dha lamtumira e fundit.