Lajme

Zjarret apokaliptike në Turqi, shihni si çohen të tmerruar pushuesit e resortit nga plazhi (Video)

Pamje apokaliptike janë ato që vijnë nga Turqia. Një qytetar, ka publikuar në “Twitter” një video ku shfaqen pushues të alarmuar në bregdetin e Jugut turk.

Në sfond, shfaqen pyje të tëra teksa digjen dhe pushues që largohen me shpejtësi nga plazhi.

Zj’arri është shumë pranë resorteve e kjo është konfirmuar edhe nga autoritetet lokale.

Kujtojmë se deri më tani si pasojë e fl’akëve kanë ndërruar jetë 4 persona.

Zjarrfikëset ndodhen në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa kanë shtuar, se neutralizimi i tyre është mjaft i vështirë, pasi erërat e forta, po i përhapin me shpejtësi zj’arret.